• Zarządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej

  • Kursy autokaru szkolnego zawieszone

    Od 12.03 wszystkie kursy autokaru szkolnego są zawieszone.

  • Komunikat wójta gminy Stare Babice

  • Koronawirus - co musisz wiedzieć?

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • 08.03.2020

    Iga z klasy Oc zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Podróże Małego Pallottiego" dla dzieci w wieku 5-7 lat, którego celem było rozwijanie kreatywności, uzdolnień i wrażliwości artystycznej dzieci. Jury doceniło naszą uczennicę za pomysłowość, oryginalność i wykorzystanie różnych technik plastycznych w pracy.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  • 05.03.2020


    Uczniowie klasy 5A i 5C uczestniczyli w proekologicznych warsztatach na festiwalu promującym ideę upcyklingu i przetwarzania. Tworzyliśmy formy przestrzenne z papierowych rurek, skręcanych ze starych gazet oraz zamknięte ekosystemy w słoikach. Z pozoru niepotrzebne przedmioty zyskały zupełnie nowe funkcje i stały się oryginalnymi ozdobami.

    Anna Krysztoforska

    Renata Nowak

  • Brąz w Powiatowym Finale Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt!

    03.03.2020

    Na zdjęciu od lewej, górny rząd: Julianna, Martyna, Ola, Victoria, Amelia, Ania, Natalia.

    Dolny rząd: Marysia, Lena, Julka, Anika, Ola, Zuzia.

    Nasza dziewczęca drużyna zdobyła świetne III miejsce w Powiatowym Finale w Piłce Ręcznej dziewcząt, który rozgrywany był pod koniec lutego w Łomiankach. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sportowy (i nie tylko ;)) rozwój!

  • 03.03.2020

    Zanim wynaleziono monety, funkcję pieniądza spełniały inne przedmioty, które nazywamy płacidłami. Aby płacidło zostało uznane za środek wymiany handlowej, musiało spełniać wiele warunków. Warsztaty „Pieniądzem może być wszystko?”, w których 28 lutego uczestniczyła klasa 2b, wyjaśniły dzieciom czym były płacidła, jakich przedmiotów do płacenia używano w różnych rejonach świata i dlaczego.

    S. Bugnacka

  • 03.03.2020

    Przed feriami zimowymi, 31 stycznia, klasa 2b oraz 3a wybrały się poza Warszawę do Centrum Edukacji Technicznej na warsztaty własnoręcznego robienia zegarów. Zadaniem dzieci było oheblowanie otrzymanych drewnianych listewek, a następnie przy pomocy profesjonalnych narzędzi, kleju stolarskiego i prawdziwego ścisku stolarskiego, stworzenie ramy zegara. Ostatnim zadaniem było samodzielne zamontowanie mechanizmu i nastawienie odpowiedniego czasu. Na koniec wycieczki czekało na dzieci ogromne ognisko, przy którym wspólnie upiekliśmy kiełbaski.

     

    S. Bugnacka, A. Harabin

  • 25.02.2020

    Dnia 28 stycznia 2020 roku klasy 6a i 4b odbyły wycieczkę do stolicy – celem wyjazdu był udział w musicalu Kopciuszek w Teatrze Capitol. Wybrane przedstawienie jest współczesną interpretacją klasycznej baśni Braci Grimm znanej na całym świecie.  Kopciuszek to nie tylko muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze. To również wspaniała lekcja z morałem, która porusza tematy cyberprzemocy, samotności i marzeń dzieci. Rozśpiewana, pełna humoru i zwrotów akcji bajka przeniosła naszych uczniów w świat fantazji i magii. Była to doskonała lekcja kultury, zakończona warsztatem o przeciwdziałaniu hejtowi.

     

    Ewelina Druchlińska

     
  • 20.02.2020

    W dniu 5.02 przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: Kacper i Maja z klas 8, Tomek i Iza z klas 5 oraz Staś z klasy 2 wzięli udział w pracach redakcyjnych Mazowieckiej Dziecięcej Gazety Filozoficznej FILOZOFIK. Nasi uczniowie biorą udział w jej tworzeniu już trzeci rok. Aktualnie przygotowywany numer ma temat: Ziemia - Świat. Materiały z naszej szkoły powstały na lekcjach etyki prowadzonych przez panie - Ivetę Baranowską i Bernadetę Obrębowską. Uczniowie z sześciu mazowieckich szkół pracowali w trzech redakcjach, redakcji klas 1-3, 4 - 5, 6 - 8. Członkowie redakcji, metodą głosowania, wybrali rysunki, a następnie przedstawili teksty powstałe w szkołach i również zdecydowali, które z nich są najciekawsze i znajdą się w gazecie. Odbyły się też dyskusje. W najstarszej redakcji dyskutowano m.in. na temat zdania Leonarda da Vinci „Człowiek jest modelem świata”. Stanowiska prezentowane w sporze będziecie mogli poznać, kiedy ukaże się numer. Warto jeszcze powiedzieć, że jak zwykle gościnnie, całą redakcję przyjęła Szkoła Podstawowa nr 16 STO z Warszawy.
    Z podziękowaniami za zaangażowanie naszym redaktorom,
    opiekun projektu - Bernadeta Obrębowska
  • 12.02.2020





     
     

    Istnieją opowieści, bajki, baśnie, które niosą w sobie uniwersalny przekaz. Takie, które wydawać by się mogło, powinni znać wszyscy. Zarówno dzieci, jak i dorośli. A może przede wszystkim dorośli? Przykładem takiej historii jest “Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena. Zresztą sam autor uważał iż jego baśnie są jak pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mają zajrzeć do wnętrza.

     

    O zajrzenie do wnętrza tej opowieści pokusiły się nasze dzieciaczki z “zerówek” oraz ich wspaniałe Wychowawczynie. Przygotowany na kanwie “Królowej śniegu” scenariusz, dialogi, profesjonalne dekoracje, światła i wizualizacje – to wszystko złożyło się na piękne przedstawienie, które było najważniejszym punktem szkolnych obchodów Dnia Babci i Dziadka 23 stycznia 2020 r.

     

    Nie będzie w tym cienia przesady, jak napiszemy, że przygotowany spektakl to dziecięcy teatr w najlepszym wydaniu. Liczba młodych aktorów, mnogość scen przeplatanych występami tanecznymi czy wspólnym śpiewem – wydawać by się mogło, że stali przed nami mistrzowie gatunku! Ale czyż przygotowanie “zeróweczek”, wkład pracy naszych nauczycieli oraz specjalistów od efektów z Domu Kultury Stare Babice nie było właśnie mistrzowskie!!? Bez wątpienia TAK!

     

    Przedstawiona historia Gerdy, która odważyła się wyruszyć w nieznany świat aby odnaleźć towarzysza dziecięcych zabaw – Kaja, stała się przesłaniem dla wszystkich obecnych na sali. Wędrówka dziewczynki przez niezwykłe krainy i przeżywane przygody kształtowały jej osobowość w drodze do dorosłości. Czyste serce bohaterki, jej dobroć i miłość pozwoliły na odnalezienie przyjaciela. Wierzymy, że cechy te staną się największymi wartościami także dla naszych uczniów.

     

    Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie przedstawienia. Kłaniamy się w pas dzieciom z klas 0a, 0b i 0c oraz ich wspaniałym Paniom!

    mwi

  • Kolejny rok w stronę niemożliwego

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Okres świąteczno-noworoczny to szczególny czas pełen refleksji, podsumowań, postanowień i planów. W tej wyjątkowej chwili składamy sobie życzenia zamieszczając w nich nadzieję na sukcesy w życiu osobistym i zawodowym, rozważając jednocześnie podjęte działania i powzięte inicjatywy. Traktując czystą kartkę w kalendarzu niczym nowe rozdanie niwelujące wcześniejsze niepowodzenia, pragniemy raz jeszcze podjąć się osiągnięcia dawno wyznaczonych już celów, podziwiając skrycie upór i determinację tych, którzy swoje marzenia spełnili.

     

    Jednym z takich marzeń może być sen o szkole - pięknej, nowoczesnej, oferującej szerokie spektrum możliwości samorealizacji uczniów i z inspirującą kadrą zaszczepiającą swym zaangażowaniem prawdziwą pasję w młodzieńczych sercach. To marzenie, które w naszej gminie realizujemy nieustannie od 3 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zielonkach-Parceli. Naszą wędrówkę do celu rozpoczęliśmy od przejęcia zobowiązania za rozwój umiejętności i wychowanie 313 dzieci. Dzisiaj nad kształtowaniem wartości i edukacją aż 550 młodych osób czuwa zespół pedagogów, pracowników administracji i obsługi, którzy z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii zachowują najwyższe standardy etyki zawodu i dbają o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.

     

    W trosce o jakość nauczania, zajęcia prowadzone są przez nauczycieli przedmiotowych już od najmłodszych lat. Stając naprzeciw realiom współczesnego świata, szkoła rozszerzyła w klasach I – III wymiar godzin języka angielskiego, zwiększając dwukrotnie jego liczbę, a także wprowadziła dodatkową lekcję wychowania fizycznego w tygodniu, w klasach III częściowo realizowaną na nowoczesnym basenie. Program dla starszej młodzieży (IV-VIII) przewiduje pięć godzin języka angielskiego realizowanych z zachowaniem podziału na grupy oraz dodatkową godzinę matematyki tygodniowo. Naukę przedmiotów ścisłych i przyrodniczych wspomagają tablice multimedialne obecne w każdej sali i wyposażone w program Corinth z ponad 15000 trójwymiarowych modeli i prezentacji. Począwszy od VII klasy uczniowie rozpoczynają naukę drugiego języka – rosyjskiego lub niemieckiego. Rozumiejąc wagę wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, pracownicy szkoły zorganizowali dotychczas sześć wymian zagranicznych do Wielkiej Brytanii, Niemiec i na Maltę. Nasza młodzież brała też udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki i Kultury „Youthrope-festival” w niemieckim Stahnsdorf, gdzie wspólnie z młodymi ludźmi z sześciu europejskich krajów podnosiła swoje kompetencje kluczowe i budowała otwartość na świat i jego różnorodność.

    Dodatkowy wysiłek wynagradzają wyniki uczniów, którzy zajmują wysokie lokaty w konkursach krajowych i zagranicznych. W tym roku reprezentacja szkoły zajęła 9 miejsce spośród szkół warszawskich w międzynarodowym konkursie „Nabój Junior”. Echa sukcesów naszych uczniów odbijają się na konkursach kuratoryjnych i olimpiadach przedmiotowych w takich dziedzinach jak chemia, historia i matematyka.

     

    Uczniowie szczególnie zainteresowani sportem, od roku 2018/2019 mogą uczęszczać na sekcję piłki nożnej, lekkiej atletyki oraz – prowadzoną przy współpracy z Mazowiecką Fundacją Hokeja Na Trawie – sekcję hokeja. O jakości szkolnych zajęć sportowych świadczą wyniki. W zawodach powiatowych uczniowie szkoły w Zielonkach-Parceli stawali na podium aż sześciokrotnie, osiągając sukcesy w piłce nożnej, piłce ręcznej, piłce halowej, unihokeju czy w turnieju „dwóch ogni”. Dla tych, których wzrok częściej zwraca się w kierunku nowych technologii, szkoła umożliwia uczęszczanie na zajęcia z programowania. W naszej szkole pasje nie mają ograniczeń. Na terenie placówki działa obecnie 18 kół zainteresowań, a współpraca samorządu uczniowskiego z ciałem pedagogicznym pozwala na skuteczną realizację inicjatyw zgłaszanych przez młodzież. Młodzieżowe Centrum Wolontariatu silnie integruje uczniów z wyższych klas z młodszymi kolegami i koleżankami, organizując między innymi aktywne przerwy z tańcami i grami oraz czytanie bajek w świetlicy. Akcje charytatywne, licznie obecne w szkole, pomogły między innymi zebrać ponad 6000 zł na pomoc chorej dziewczynce, przekazać kilka kartonów zabawek dla dzieci oraz ofiarować kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży wspólnie zebranych plastikowych nakrętek zakupiono teleskop, aby wspólnie oglądać gwiazdy i rozpalać ciekawość dzieci do odległych ciał niebieskich.

     

    Chociaż szkoła oficjalnie zagościła na mapie gminy 2,5 roku temu, od samego początku kładzie się w niej nacisk na tworzenie własnych tradycji. W październiku każdego roku, wszystkich ogarnia jednodniowe, pomarańczowe szaleństwo podczas Dnia Dyni. W tworzenie dyniowych wypieków, rebusów czy przedstawień angażuje się każdy. Noc Sów zapewnia niezapomniane przeżycia związane z nocowaniem w szkole. Inne, takie jak Dzień Tolerancji, Dzień Autyzmu czy Dzień Osób Niepełnosprawnych mają za zadanie zwiększać świadomość młodych osób na temat chorób i inności, przyczyniając się tym samym do wzrostu poziomu akceptacji i empatii. Szkołę chętnie odwiedzają aktorzy, podróżnicy, sportowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych czy... alpaki. W trakcie festiwalu Kultura – daj Nura dzieciaki mają sposobność do poznania innych państw i panujących w nich zwyczajach, zaś miasteczka i rajdy rowerowe promują zdrowy tryb życia i popularyzują sport.

     

    Wszystkie marzenia mają swoją cenę. Nie tylko wielki wkład pracy podejmowany przez pracowników i pedagogów przekłada się na jakość kształcenia. Pozwalają na to również liczne fundusze zewnętrzne, o które chętnie zabiegają władze szkoły. Dzięki współpracy z siecią EMPIK, szkoła otrzymała 1000 książek, które zasiliły zasoby biblioteki. Porozumienie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zaowocowało dostarczeniem szkole pięciu fantomów i pakietu szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. W ramach ostatnich działań zakończonych zwycięstwem w programie „Dzieciaki do Rakiet”, uczniowie otrzymają dostęp do profesjonalnego sprzętu do tenisa ziemnego, a nauczyciele do materiałów instruktażowych z tej dyscypliny. Utrzymanie renomy jednej z najnowocześniejszych szkół w Polsce wymaga dotrzymania kroku nowym technologiom. Dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego otwarto dwa nowoczesne laboratoria językowe wyposażone w specjalne słuchawki i tablety połączone z centralnym komputerem. To rozwiązanie jest szeroko stosowane w wielu szkołach językowych ze względu na jego efektywność. Uczniowie równocześnie rozwijają umiejętność mowy w języku obcym nie przeszkadzając sobie nawzajem. Wsparcie z Funduszu Sołectwa Zielonki i Fundacji Orange przełożyło się na pozyskanie przez szkołę innowacyjnych narzędzi do nauki programowania. Firma Microsoft przekazała bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft Office 365, który docelowo będzie dostępny dla wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów. Już niedługo, dzięki programowi Ministerstwa Cyfryzacji, uczniowie otrzymają e-legitymacje, natomiast wstąpienie do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wkrótce zapewni bezpłatny internet na terenie całego kompleksu edukacyjnego.

     

    Możliwości, które oferuje szkoła nie tylko mogą przyprawić o zawrót głowy, ale również o burczenie w żołądku. Na szczęście – jak z uśmiechem mówią pracownicy – w tym wszystkim znalazło się jeszcze miejsce na stołówkę. To tutaj, każdego dnia, niemal wszyscy spotykają się przy wspólnym stole. W kuchni przygotowuje się posiłki tradycyjne oraz z uwzględnieniem diet osób stroniących od produktów zwierzęcych, laktozy i glutenu. Dzieci z klas zerowych śniadanie otrzymują w formie szwedzkiego bufetu. Posiłki są zbilansowane, zdrowe i bardzo zróżnicowane, a estetyka ich podania wzbudziłaby zazdrość w nie jednej restauracji. Jak smakują? Obiady w szkole je 95% jej uczniów, co mówi samo za siebie.

     

    Realizacja marzeń to ciężka, mozolna i długotrwała praca, która przynosi efekty dopiero po czasie. Po dwuipółletnim okresie, którego rozpoczęcie przypadło na budynek w stanie surowym – bez mebli, urządzeń multimedialnych i kadry nauczycielskiej – widzimy nie tylko świetnie prosperującą, innowacyjną szkołę, ale przede wszystkim miejsce przepełnione pozytywną energią i pasją trwale przenikającą w serca i umysły młodzieży. Z nieskrywaną dumą obserwujemy zmiany zachodzące w placówce i cieszymy się, że tak wyjątkowe miejsce powstało w gminie Stare Babice.

     

    Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli

  • 29.01.2020
     

    22 stycznia 2020 r. Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli miała zaszczyt gościć pana Artura Barcisia. Pan Artur jest wspaniałym aktorem filmowym i teatralnym, reżyseruje filmy i spektakle teatralne. Pani Dyrektor przywitała gościa, wyrażając zadowolenie z jego obecności w naszej szkole. Wspomniała, że Artura Barcisia podziwiamy  za kunszt aktorski, poczucie humoru oraz wiele wspaniałych ról.  Te najbardziej charakterystyczne, które stworzył to postać Arkadiusza Czerepacha z serialu „Ranczo” oraz Tadeusza Norka z „Miodowych lat”.

    Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili szczegółowy wywiad z Panem Arturem, podczas którego dowiedzieliśmy się, że aktorstwo było jego marzeniem już w latach dziecięcych. Już w szkole podstawowej wykazywał zdolności recytatorskie i aktorskie. Brał udział w konkursach, w których osiągał sukcesy. Podsumowaniem wywiadu była prezentacja o życiu i twórczości Artura Barcisia. Spotkanie uświetniły bardzo ciekawe pytania publiczności. Uczniowie chcieli wiedzieć czy aktorzy stosują się do przesądów, czy Artur Barciś jest aktorem komediowym czy dramatycznym i wiele innych. Na każde pytanie nasz gość odpowiadał wyczerpująco i ze szczerym uśmiechem na twarzy.

    Spotkanie zakończyło się podziękowaniem, zdjęciami i autografami, których nie było końca, ponieważ każdy chciał mieć zdjęcie bądź podpis gwiazdy.

    Dzień wizyty Pana Artura Barcisia traktujemy jako wyjątkowy i niezapomniany.
     

    Aneta Maciocha

  • Wicemistrzostwo Powiatu!

    Nasza dziewczęca drużyna zdobyła II miejsce w Powiatowym Finale w Piłkę Nożną Halową. Brawo Dziewczęta!

     

     

     

    Od lewej górny rząd: Ania, Martyna, Victoria, Marysia, Lena, trener Rafał Lubelski, Natalia

    Od lewej dolny rząd: Julia, Anika, Zuzia.

  • 04.01.2020

    Grudzień w naszej szkole rozpoczął się bardzo kreatywnie. Klasy 1a, 1b, 1c oraz 2b w poniedziałek – 2 grudnia wzięły udział w warsztatach z robienia świec. Zapach pomarańczy, cynamonu oraz goździków roznosił się po całej szkole, a uśmiech i radość uczniów towarzyszyła im przez cały dzień. Oby taki humor dopisywał Nam aż do Świąt Bożego Narodzenia!

    Sylwia Bugnacka

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli
    ul. Południowa 2
    Zielonki-Parcela
    05-082 Stare Babice
  • 22 487 18 00
    sekretariat@szkola-zielonki.pl
    dyrektor@szkola-zielonki.pl