• 31.12.2019


    16.12 gościliśmy w naszej szkole Teatr Kultureska ze spektaklem "Elfy Trzy". Jak piszą sami autorzy, spektakl przenosi widzów na rozśpiewany i roztańczony biegun północny, dzięki bajkowej świątecznej scenografii i kostiumom. Historia trzech elfów była pełna żartów, komicznych scen, pięknych piosenek, ale i... zwrotów akcji. Zawierała wychowawczy morał i tłumaczyła dzieciom, dlaczego nie warto być niegrzecznym. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu i świetnie się bawić!

  • 20.12.2019

    18 grudnia uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w projekcie o charakterze profilaktycznym pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia” realizowanym przez Łukasza Bęś (pseud. Bęsiu) oraz Jonatana Blank (pseud. Dj Yonas) tworzących grupę RYMcerze.

     

    Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest autorskim projektem Rymcerzy oraz Funadcji Edukacja z Wartościami. Honorowy patronat nad w/w projektem objął Rzecznik Praw Dziecka i Ministerstwo Sprawiedliwości.

    RYMCERZE prezentowali swój projekt w Dzień Dobry TVN, w Pytaniu na Śniadanie TVP2, w Dzień dobry Polsko TVP1, w Telewizja Republika, w Radiu Warszawa, Polskim Radiu i in.

     

    Prowadzący zdają sobie sprawę, że współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie ma właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie zna swojej wartości i nie dostrzega swoich silnych stron, może zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu, młodzi jest skłonna sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze co może ich nieodwracalnie zniszczyć. Dlatego mówią młodzieży:

    - Nie zmarnuj Swojego Życia!

    - Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.

    - Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.

    - Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

     

    Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywne komunikaty „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.

     

    Po koncercie Bęsiu i Dj Yonas chętnie pozowali do zdjęć i rozmawiali bezpośrednio z młodzieżą.

     

    Mam nadzieję, że wspólnie przeżyte spotkanie i słowa, które usłyszeliśmy, będą dla wielu osób pomocą w odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji oraz przyczynią się do refleksji nad sobą i swoim życiem.

     

    NIE ZMARNUJCIE SWOJEGO ŻYCIA!
     

    https://rymcerze.pl/

     
  • 20.12.2019


    18 grudnia 2019 r. klasa 1d pojechała na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów znajdującej się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Niezapomniane przeżycia rozpoczęły się już od momentu przyjazdu. Elfy przywitały dzieci i opiekowały się nimi przez cały czas pobytu. Dzieci wzięły udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomagały w odnalezieniu nut do melodii Świętego Mikołaja. Szukając tropu zguby doświadczyły wielu atrakcji. W Wielkiej Fabryce dzieci dały upust swojej energii szalejąc w Cukierkowej Dolinie. Złożyły wizytę na poczcie Św. Mikołaja, gdzie pomogły w wysyłaniu listów. Grały na niewidzialnej perkusji u Elfa Ważniaka. Wykonały trudne zadania wymagające skupienia i uwagi. Budowały wieżę z klocków. Urządziły bitwę na śnieżki.

    Na sam koniec dzieci miały okazję odwiedzić Św. Mikołaja, który czekał na nich
    w swojej chatce. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę po angielsku „We wish you
    a Merry Christmas”. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki do Fabryki oraz chętne na kolejne spotkanie za rok.

    Aneta Maciocha

  • 20.12.2019

     

    We wtorek 17 grudnia zerówki wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw oglądały spektakl o Elfach w teatrze Maskarada. Następie wybrały się na spacer ulicami Warszawy. Odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza i podziwiały zmianę warty. Żołnierskim krokiem przemierzały Krakowskie Przedmieście podziwiając świąteczne, uliczne dekoracje. Po spacerze udaliśmy się do Manufaktury Cukierków. Zobaczyliśmy jak powstają ręcznie robione cukierki. Każdy mógł ich spróbować! Dowiedzieliśmy się z czego robi się barwniki i ile siły trzeba mieć, aby wykonać ten smakowity rarytas. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał słodki prezent w postaci paczki cukierków i lizaków. Uczniowie byli zachwyceni :)
     

    Monika Chrzanowska

     
  • 20.12.2019

    W czwartek 12 grudnia wszystkie klasy 0 wraz z rodzicami uczestniczyły w świątecznych warsztatach. Całą organizacją zajęły się nauczycielki wszystkich trzech oddziałów wraz z pomocami. Na dzieci i rodziców czekała moc atrakcji. Na szkolnej stołówce zostało przygotowane kilka stanowisk, na których można było wykonywać przeróżne dekoracje świąteczne. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko zdobienia pierników. Kilka dni wcześniej nasi najmłodsi uczniowie samodzielnie wykrawali pierniczki, które później zostały upieczone w szkolnym piecu. Można było także wykonać dekoracyjny świecznik z jabłka, malować szyszki, tworzyć zapach pomarańczowo - goździkowy, czy malować ozdobną śnieżną kulę. Całemu wydarzeniu towarzyszyła świąteczna muzyka, która tworzyła jeszcze bardziej miłą atmosferę. Zarówno dzieci jak i rodzice wychodzili z warsztatów z uśmiechem od ucha do ucha.

    Monika Chrzanowska

  • 20.12.2019

    Gdzie ukrył się kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? To pytania, na  które odpowiedzi szukają uczniowie klasy 1d, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli przygodę z kodowaniem.

    Kodowanie” jest jednym z podstawowych elementów programowania. Zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących wyłącznie na aktywności dzieci . Dlatego też, uczniowie klasy Id swoją przygodę z kodowaniem rozpoczynają na dywanie w sali dydaktycznej. Nauczyciele proponują dzieciom zabawy
    z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków i obrazków.  Zajęcia, starannie dobrane do  potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci, rozwijają logiczne myślenie
    i umiejętności matematyczne, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, uczą współdziałania. Pierwszaki grają w sudoku, ustawiają wieże zgodnie z podanym kodem, bawią się z dyktandami graficznymi, wytyczają drogę do celu układając strzałki itp. Możliwości jest wiele a wszystko odbywa się w formie nauki przez zabawę. Podnosząc stopień trudności zadań dzieci kodują podczas zajęć z użyciem tablicy interaktywnej.

    Aneta Maciocha

     

  • 20.12.2019


    W dniach 10-11 grudnia w szkole zorganizowana została wystawa interaktywna z okazji przypadającego 3 grudnia Dnia Osób Niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie to skierowane było dla uczniów wszystkich klas. Mieli oni możliwość doświadczenia problemów życia codziennego z jakimi borykają się osoby niewidome, niedowidzące, niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo oraz z Zespołem Aspergera i autyzmem.

    W trakcie zaproponowanych aktywności na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie mogli spróbować poruszania się na wózku inwalidzkim, przygotować kanapki z unieruchomioną prawą ręką oraz zapiąć guziki w grubych rękawicach. Próbowali również rozpoznać produkty spożywcze po zapachu lub smaku, nalać wody do szklanki z zasłoniętymi oczami, przeczytać fragment książki lub ułożyć puzzle w specjalnie przygotowanych okularach imitujących różne wady wzroku. Ponadto omówiona została budowa narządu słuchu. Dzięki specjalnym słuchawkom ochronnym uczniowie mieli okazję doświadczyć jak funkcjonuje osoba z niedosłuchem. Uczyli się znaków migowych. Próbowali także odczytać emocje u swojego kolegi, który miał założoną maskę oraz podejmowali trud rozwiązywania różnego rodzaju zadań szkolnych z udziałem dystraktorów.

    Wystawa, którą przygotowali członkowie Zespołu ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej cieszyła się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Wszyscy chętnie i aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach.

     

    Dominika Olszewska

     
  • 17.12.2019


    W radosny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził międzyszkolny konkurs plastyczny „Pokłon trzech króli”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Na uroczystym rozdaniu nagród w szkole w Koczargach Starych wyróżnienie otrzymała Ines z klasy 7B. Pracę wykonaną w technice pasteli doceniono za bogatą kolorystykę oraz piękną interpretację tematu. Serdecznie gratulujemy!
     
    Anna Krysztoforska
  • Mistrzowie Powiatu Warszawskiego Zachodniego!

    10.12.2019

    Reprezentacja Szkoły w halową piłkę nożną zajęła I miejsce w Powiatowym Finale w Piłce Nożnej Halowej Chłopców! To już kolejne zwycięstwo tej Drużyny. Serdecznie gratulujemy!

    Od lewej: Józek, Nikodem, Mateusz, Franek, Kamil, Krzysztof, Piotr, Daniel, trener Rafał Lubelski

  • 10.12.2019



     

    24 października 2019 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczniowie klasy 1b i 1c w obecności Dyrekcji, rodziców, bliskich i nauczycieli zaprezentowali przedstawienie pt. „Jak oni ślubują?”, podczas którego pokazali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i plastyczne. Dzieci wcieliły się w takie postaci jak: Magda Gessler, Superniania – Dorota Zawadzka, Generał Wojska Polskiego oraz Przedstawiciel Prezydenta RP, aby ocenić wiedzę pozostałych pierwszaków na temat zdrowego odżywiania się, kulturalnego i bezpiecznego zachowania. Weryfikowali także odpowiedzi dotyczące naszej ojczyzny. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, poczym udali się na poczęstunek do swoich sal.

    Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach – Parceli są już pełnoprawnymi uczniami!

     

    Patrycja Trzos

    Martyna Kaźmierczak


     

  • 10.12.2019

     

    W czwartek 28 listopada, grupa Wolontariuszy była z wizytą w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Młodzież miała okazję wzięcia udziału w warsztatach nowych doświadczeń „Pogromcy zmierzchu – zamknij oczy otwórz zmysły”. Uczestnicy poznawali i doświadczali w jaki sposób ich niewidomi i słabowidzący rówieśnicy:

    - radzą sobie z czynnościami życia codziennego,

    - uczą się i korzystają z nowoczesnych technologii,

    - spędzają wolny czas i rozwijają swoje pasje.

    Wolontariusze z zakrytymi oczyma podejmowali próbę ubrania się, umycia zębów czy też przygotowania posiłku. Próbowali również odczytać pismo brajlowskie oraz za pomocą maszyny brajlowskiej pisali swoje imiona i proste wyrazy. Nie obyło się również bez prób chodzenia z długą laską.

    Tego typu warsztaty to ważna lekcja życia społecznego.

     

     

  • 05.12.2019
     

    Na nasze specjalne zaproszenie szkołę odwiedziły alpaki! Zerówkowicze mieli możliwość poznać ich łagodne usposobienie. Zwierzęta pozwoliły się głaskać, wyczesywać oraz karmić marchewkami. Pani opiekunka Kazika i Minoza - bo tak nazywali się goście, przybliżyła nam ich zwyczaje ciekawie opowiadając. Alpaki ukazując swoją łagodną naturę pomogły niektórym dzieciom przełamać lęk przed dużymi, egzotycznymi zwierzętami.
    Edyta Zając
  • ZWYCIĘSTWO w powiecie w dwa ognie usportowione!

    26.11.2019

    Kolejne zwycięstwo szkolnej reprezentacji sportowej! Drużyna chłopców wywalczyła I miejsce w Powiatowym Finale w "Dwa Ognie usportowione". Dodatkowo nasz uczeń KRYSTIAN WOJNO z klasy 5d otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA całego turnieju!!! Wielkie brawa i gratulacje!

    Na zdjęciu od lewej (górny rząd): trener Rafał Lubelski, Wiktor, Sebastian, Wiktor, Kostek, Adam

    (dolny rząd): Tomek, Krystian, Bartek, Staś, Jakub

  • 26.11.2019


    Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele


    Z ogromną radością informuję, że dzięki Waszemu zaangażowaniu, wsparciu i wielkiemu sercu w ramach Szkolnej Kawiarenki udało nam się zebrać kwotę 6.110,30 zł. Bardzo Wam wszystkim dziekuję za otwarte serce i chęć niesienia pomocy.  W piątek 22.11 pieniążki zostały przekazane na subkonto Zuzi w ramach Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba".

    Pieniądze jednak to nie wszystko. Najważniejsze to znalezienie bliźniaka genetycznego Zuzi, dlatego też zachęcam wszystkie pełnoletnie osoby do rejestracji w bazie dawców szpiku. Wszelkie niezbędne informacje dostepne na stronie:
    https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

    Dominika Olszewska

  • Aktywne przerwy w naszej szkole!

    Szkolni Wolontariusze zachęcają wszystkich do wspólnego spędzania czasu podczas przerw.

    Każdego dnia na przerwach obiadowych proponują inne atrakcje:

     

    W poniedziałek zapraszamy na wspólne układanie puzzli na korytarzu – Warkocz Bereniki

    We wtorek – rozwiązujemy krzyżówki i rebusy na Supernovej

    W środę – wspólnie kolorujemy na Supernovej

    W czwartek – tańczymy i bawimy się przy muzyce na Supernovej

    A w piątek gramy w kapsle i inne gry na Alei Księżycowej

  • Międzynarodowy Konkurs "Naboj Junior"

    Czteroosobowa drużyna w składzie: Iwo Bodył, Mikołaj Kędra, Stanisław Jeznach i Bartosz Sobczak (wszyscy z klas 8) wzięła udział w międzynarodowym konkursie matematyczno-fizycznym "Naboj Junior" i zajęła wysokie, 9 miejsce w Warszawie oraz 207 miejsce (na 905 drużyn ogółem) w rankingu międzynarodowym. Zawody odbyły się 22 listopada br. w XIV LO im. S. Staszica. Zawody rozgrywane są w bardzo ciekawej formule. W czasie 120 minut drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko poprawnie rozwiąże którekolwiek, otrzymuje nowe. Wygrywa ta, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań. "Czwórka" z Zielonek-Parceli rozwiązała w wyznaczonym czasie 29 (spośród 42) zadań.

    Krzysztof Szcześniak

  • 24.11.2019


    Miło nam poinformować, iż laureatami w konkursie plastycznym
    "Nasze prawa - ważna sprawa" zostali:
     
    Kalina Kuna 0A
    Dominik Jabłecki 0B
    Mateusz Dyszkowski 2B
    Ewa Chmielnicka 3C
    Leon Bartel 5B
    Oliwia Gładyga 6B
    Dawid Gozdek 7B
     
    Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
  • 21.11.2019
     


    ...nie będę powalonym drzewem. Codziennie mocniej w ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem. Słowa Wisławy Szymborskiej z jej Gawędy o miłości ziemi ojczystej wybrzmiały mocno podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Młodzież z klas ósmych, pod kierunkiem pani Anny Krakowiak przygotowała niezwykły spektakl przypominający nam o trudnej historii naszego kraju, losach polskiej ludności i jej walce o wolność i niepodległość.
     

    Wzruszające teksty z epoki, muzyka oddająca klimat tamtych dni a przede wszystkim gra młodych ludzi, pozwoliła ponownie uświadomić sobie jak ważne dla nas – Polaków jest to Święto. Bez względu na to, którą rocznicę odzyskania niepodległości wspominamy, powinien to być moment refleksji nad historią ale i teraźniejszością Narodu, nad tym, co stanowiło i stanowi jego siłę. Obyśmy zawsze o tym pamiętali.

    Pani Aniu, drodzy uczniowie 8 a, drodzy uczniowie 8b – dziękujemy za tę potrzebną lekcję!

  • 21.11.2019

    W październiku odwiedził naszą szkołę specjalny Gość. Był nim aktor Waldemar Obłoza, który zdradzał naszym uczniom tajniki swojego zawodu oraz wprowadzał ich w świat teatru. Przeprowadzony warsztat był niezwykle interesujący, pełen nieprzewidzianych sytuacji i zwrotów akcji, tak, jak podczas prawdziwego obcowania ze sztuką. Pan obłoza postawił przed młodymi ludźmi szereg nowych wyzwań, którym z wielką radością i determinacją próbowali sprostać.

    Spotkanie z aktorem Waldemarem Obłozą zostało zrealizowane w ramach dofinansowanego przez Gminę Stare Babice projektu Fundacji Na Przekór pn. "Zwyczajni - nadzwyczajni - spotkania z autorytetami."
  • Brąz Powiatowego Finału Unihokeja Chłopców !!!

    19.11.2019

    Drużyna Chłopców pod kierunkiem trenera Rafała Lubelskiego wywalczyła III miejsce w Powiatowym Finale Unihokeja, jaki rozegrał się w Szkole Podstawowej w Płochocinie.

    Brawa dla naszej reprezentacji w składzie (od lewej):

    Janek, Kamil, Mateusz, Piotr, Kacper, Nikodem, trener Lubelski, Piotr, Franek (w bramce)

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli
    ul. Południowa 2
    Zielonki-Parcela
    05-082 Stare Babice
  • 22 487 18 00
    sekretariat@szkola-zielonki.pl
    dyrektor@szkola-zielonki.pl