• Szkoła z Klasą 2.0

    Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu: Szkoła z Klasą 2.0. Partnerem programu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, a dofinansowany jest on ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wprowadzenie w szkole zmiany w obrębie jednego z dziesięciu obszarów:

    równe szanse, pasja do nauki, wiedza użyteczna, samodzielność, ocenianie i docenianie, obywatelstwo, bezpieczeństwo i zaufanie, dobre relacje, solidarność, otwartość.

    Zmiana planowana jest przez zespół składający się z reprezentantów szkolnej społeczności – 12 nauczycieli i ma być konsultowana z uczniami i rodzicami. Najważniejsze aspekty programu Szkoła z Klasą 2.0 to refleksja, zespołowe planowanie, badanie zasobów, potrzeb i oczekiwań społeczności szkolnej oraz praktyczne działania zmierzające do realizowania celu wybranego przez zespół.

     

    Po konsultacjach i analizie zasobów szkoły, jej mocnych i słabych stron, obszarem, nad którym będziemy pracowali w roku szkolnym 2019/2020 będzie: PASJA DO NAUKI. W ramach tej sfery, na terenie szkoły zostanie przeprowadzona akcja promująca naukę przedmiotów ścisłych pt. ”Noc mądrych głów”.

    Katarzyna Przybylak

  • RAZEM DLA ZUZI!

    Zuzia – uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej w Lubostroniu zachorowała na ciężką aplazję szpiku kostnego. Choroba ta dotyka 1-2 osoby na 1000000 (milion). Zuzia podjęła intensywną walkę o zdrowie. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne i nie uda się ono bez wsparcia ludzi dobrej woli. Dlatego przyłączamy się do tej walki.  

    19 listopada w naszej szkole zostanie zorganizowana Szkolna Kawiarenka, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Zuzi.

    Do pełnego wyzdrowienia dziewczynki oprócz kosztownych leków potrzebny jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. Niestety Zuzia ma gen, którego nie posiada żadna osoba będąca w światowym banku dawców. Zachęcamy wszystkie osoby dorosłe do rozważenia możliwości bycia dawcą szpiku i zarejestrowania się w bazie dawców. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie:

    https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

    Istnieje również możliwość dokonywania indywidualnych darowizn. Szczegóły znajdują się w poniższym linku:

    https://www.kawalek-nieba.pl/zuzia-dyduch/?fbclid=IwAR2QUwqSQ1xzj7LEAKFobFrq_msjFSdteC5v_jj-K2c7S1UzAWwlGLJXYGI

  • 13.11.2019 W miniony piątek tj. 08.11.2019r  naszych zerówkowiczów odwiedził Pan Adam- instruktor Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła". Pan Adam przeprowadził zerówkowiczom warsztaty pt: "Zabawki domowej roboty"- Dzieci otoczone setkami głównie plastikowych zabawek, szybko tracą nimi zainteresowanie. Podczas zajęć prowadzący pokazał, że świetnie i kreatywnie można bawić się wykorzystując najzwyklejsze, dostępne w każdym domu przedmioty. Dzieci samodzielnie zrobiły dla siebie wybrane zabawki z papieru, sznurka, opakowań, tkanin. Przy okazji porozmawiali o tym jak zdrowo i pomysłowo spędzać wolny czas oraz czym bawią się dzieci w innych krajach.
    Martyna Szatan
     
  • Konkurs na logo Młodzieżowego Koła Wolontariatu!

    Młodzieżowe Koło Wolontariatu ogłasza Konkurs na logo! Zapraszamy Wszystkich do aktywnego włączenia się w działania i śmiałego prezentowania swoich pomysłów!

  • 05.11.2019

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  to akcja edukacyjna, która odbyła się w naszej szkole już po raz kolejny. Wyłoniono w niej nie tylko Szkolnego Mistrza wśród uczniów klas starszych – także młodsi uczniowie z chęcią stanęli w szranki współzawodnictwa. Zgłoszeni przez wychowawców najlepsi matematycy rozwiązywali łamigłówki  podczas rywalizacji między klasowej. Zabawa, szybkość i ruch towarzyszyły podawaniu prawidłowych odpowiedzi. Niepokonany okazał się uczeń klasy 3b Paweł Król – otrzymując tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia wśród uczniów klas 1-3. Zaskoczył nas także młodziutki Stanisław Pytlos z klasy 1c, który bardzo dzielnie zmagał się w  zadaniach z o wiele starszymi od siebie koleżankami i kolegami.   
    Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić także do solidnego przyswojenia sobie tak przydatnej w życiu umiejętności - sprawnego pomnażania liczb w zakresie 100. Zapraszamy za rok na kolejne zmagania.
    Agnieszka  Mierzwińska
  • Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

    Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim .

    Temat konkursu: ,,Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima" . Na zwycięzców czekają nagrody i przejście do kolejnego etapu-gminnego .

    Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu.

    Serdecznie zapraszamy Honorata Walencka i Urszula Kałasz

     

    Regulamin Konkursu Recytatorskiego

  • Wolontariusze na cmentarzu w Granicy

    25.10.2019

     

    W miniony piątek 25 października, Wolontariusze z działającego w szkole Młodzieżowego Koła Wolontariatu, wybrali się do Granicy na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, aby porządkować znajdujący się tam cmentarz wojenny. Młodzież spisała się znakomicie grabiąc liście, czyszcząc mogiły oraz zbierając nieczystości.  Ważnym momentem wizyty Wolontariuszy w Granicy, było upamiętnienie pochowanych tam żołnierzy Armii "Poznań" i "Pomorze" poległych głównie w dniach 16-18 września 1939 r. w bitwie nad Bzurą. Po skończonej pracy młodzież odpoczywała posilając się przy przygotowanym przez pracowników Parku ognisku.

  • Znak Jakości "Szkoła Otwarta i Kreatywna"

    25.10.2019

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Dzięki staraniom Pani Anny Krysztoforskiej, nauczyciela plastyki i doradztwa zawodowego, nasza Szkoła została uhonorowana Znakiem Jakości QOK – „Szkoła Otwarta i Kreatywna”, który przyznawany jest przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Jako produkt konkursowy zgłosiliśmy zeszłoroczny II Festiwal Dyni, który został doceniony przez organizatorów za działalność w obszarze Edukacji Artystycznej i Sportowej. Wszyscy, którzy przyczynili się do realizacji zeszłorocznego Festiwalu, tj. Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Szkoły, zostaliśmy uznani za zapaleńców, ludzi pozytywnie zakręconych na poszukiwanie ciekawych i nietuzinkowych sposobów podejścia do zdobywania wiedzy, za fascynatów poświęcających swój wolny czas na przygodę z poznawaniem i eksplorowaniem najróżniejszych zakamarków edukacji.

     

    Certyfikat potwierdzający przyznanie Znaku Jakości, w imieniu Dyrekcji odebrała Pani Ania z rąk przedstawiciela Kieleckiego Kuratorium Oświaty, podczas uroczystej Gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

     

    Brawo My!

    mwi

  • Wycieczka do leśniczówki

    Klasy 3a i 2b miały okazję wyruszyć w wypawę do leśniczówki Paryż. Uczniowie uczestniczyli m.in. w wędrówce z leśnikiem w głąb lasu, połączonej z pogawędką dotyczącą pracy leśnika, życia lasu oraz jego mieszkańców.  Dzieci poznawały podczas warsztatów z zajęć dawnych: pranie na tarze, młócenie cepami, ubijanie masła, mielenie mąki  na żarnie. Natomiast na warsztatach kulinarnych wspólnie piekły podpłomyki na tradycyjnej, rustykalnej kuchni. Miały okazję obserwować, a nawet karmić zwierzęta gospodarskie. Po warsztatach udały się na plac zabaw i boisko. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do domów.

  • Październik miesiącem oszczędzania

    Tradycyjnie jesienny miesiąc przypomina nam o dbaniu o nasze finanse, a Światowym Dniem Oszczędzania jest dzień 31 października. Nasi najmłodsi uczniowie w ramach doradztwa zawodowego przystąpili do programu „ABC EKONOMII”, który służy edukacji ekonomicznej i finansowej dzieci. Zeróweczki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych, w skład którego wchodzą książka „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” autorstwa Wiktora Czepczyńskiego i Żanety Kupczyk wraz z kartami pracy i infografikami. Dzieci uczą się czym jest wartość pracy i jaki można mieć zawód, dlaczego tak ważne są obowiązki domowe. Poznają, co to jest budżet domowy oraz jaka jest wartość wolontariatu. Dowiadują się, jak i gdzie oszczędzać.

    Anna Krysztoforska

  • „9 obrazów dla dziewięciolatka”

    Klasa 3a bierze udział w projekcie organizowanym przez Falę Kultury, w którym uczniowie poznają różne formy i sposoby przekazywania myśli przez artystów. Na pierwszym spotkaniu uczniowie dowiedzieli się o rodzajach portretów i autoportretach. Podczas zajęć próbowano z reprodukcji obrazów dowiedzieć się jak najwięcej o malarzu. Uczniowie spróbowali również swoich umiejętności autoprezentacji. Warsztatom towarzyszyła miła atmosfera.

    Aleksandra Harabin

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Motto akcji brzmiało „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę znają”. Uczniowie klasy 6c, pod opieką pani Eweliny Kryńskiej, stali się tego dnia egzaminatorami i sprawdzali wiedzę starszych kolegów, rodziców oraz nauczycieli. Dla dzieci była to świetna forma przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a dla starszych wspaniała okazja do wykazania się tą wiedzą.

    Z okazji święta w naszej szkole odbywał się również konkurs znajomości tabliczki mnożenia.       W eliminacjach klasowych wyłoniliśmy najlepszych pięciu uczniów, którzy później w finale walczyli o tytuł mistrza. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została uczennica klasy 8a Laura Walaszczyk, której serdecznie gratulujemy.

    Koordynatorzy akcji:

    Katarzyna Przybylak

    Marta Lewandowska

    Ewelina Kryńska 

              


  • Mamy Mistrzynie Powiatu w piłce nożnej!!!

    08.10.2019

     

     

     

    Na zdjęciu od lewej górny rząd: Victoria, Marysia, Martynka, Ania;

    od lewej dolny rząd: Natalka, Julka, Lena, Anika, Zuzia.

    Nasza drużyna dziewcząt pod kierunkiem trenera Rafała Lubelskiego zwyciężyła dziś w powiatowych zawodach w piłce nożnej! Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za grę w rozgrywkach międzypowiatowych! Dodatkowo kapitan naszej drużyny - Natalka Rylska z klasy 7b zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju! Wielkie brawa!!!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Ekoszkoła!

    04.10.2019

    4 października 2019 roku Pani Dyrektor Hanna Domańska wraz z nagrodzonymi uczniami i ich Rodzicami oraz nauczycielem plastyki Panią Anną Krysztoforską uczestniczyli w wielkiej gali w Centrum Kampinoskiego Parku Narodowego. Uroczystość łączyła dwa ważne wydarzenia: finał konkursu "EkoSzkoła II" oraz obchody 60-lecia parku.
    Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu plastyczno-fotograficznego dla szkół podstawowych            z terenu województwa mazowieckiego  organizowanego  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska           i Gospodarki Wodnej w Warszawie.   Jego celem była popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną  oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska. Na konkurs wpłynęło 198 prac z 22 szkół. Prace wykonane były przy użyciu surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego.

    W kategorii praca plastyczna dla uczniów  klas I-III trzecie miejsce w konkursie zajęła Klara z klasy 2c. Nagrodzone zostały także fotografie uczniów klas IV–VIII. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Staś z klasy 5c, a trzecie miejsce Franek z klasy 7b.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

    Fundusz nagrodził naszą szkołę „EkoBonem” o wartości 5000 zł za działalność na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

  • Sprzątanie świata

    W piątek, 20 września, wzorem ubiegłego roku nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.  Uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w zapał, worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Wszyscy pracowali solidnie mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać i pomagać.

    Zespół wychowawców klas I-III

  • 6 obrazów dla sześciolatka

    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    Stowarzyszenie „Fala Kultury” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
    przygotowało specjalny projekt. Nasi zerówkowicze mieli przyjemność i okazję aktywnie 
    włączyć się w badanie i poznawanie sztuki, biorąc udział w zajęciach 
    „6 obrazów dla sześciolatka”.  Warsztaty dotyczyły następujących dzieł malarskich: 
    • Aleksander Gierymski W altanie
    • Canaletto Widok Warszawy od strony Pragi
    • Artur Grottger Pożegnanie powstańca
    Olga Boznańska Dziewczynka z chryzantemami
    • Witold Wojtkiewicz Porwanie królewny
    • Leon Chwistek Szermierka
     
    A oto kilka wspomnień z tych niezwykłych spotkań ze światem sztuki.
    Olga Szytniewska 
     
  • Rodzinny Rajd Rowerowy - 8.09.2019

     

     

     

     

     

  • Papier, nożyce, kamień. Kacper Bartnik Mistrzem Szkoły!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    W rozegranym kilka dni przed końcem roku szkolnego turnieju Papier-Kamień-Nożyce wzięło udział prawie czterysta osób. Wiek nie grał tu żadnej roli. Turniej pomyślany jako sposób na integrację środowiska uczniów sprawdził się znakomicie. Jak równy z równym rywalizował pierwszak z absolwentem.

    Uczniowie z dziewiętnastu klas zagrali najpierw w eliminacjach i trzy najlepsze osoby z każdego oddziału awansowały do finału. A w nim najlepszy okazał się Kacper Bartnik!

    Organizator Tomasz Lukowski wręczył nagrody wszystkim uczestnikom finałowych zmagań, 32 osoby zostały nagrodzone medalami, nagrodami rzeczowymi, pamiątkowymi kubkami z tytułem Super Gracza. Mistrz Szkoły i ViceMistrz Szkoły otrzymali zwycięskie puchary.

    Najlepsza dziesiątka turnieju:

    1. Kacper Bartnik

    2. Filip Bąk

    3. Karol Woźniak

    4. Karol Szymczyk

    5. Maciek Wiertlewski

    6. Laura Kawczyńska-Banaszek

    7. Juliusz Wójcik

    8. Wojtek Stępień

    9. Filip Drzewiński

    10. Oliwia Gładyga

     

    Gratulujemy!

    Tomasz Lukowski

     

  • Jak nie czytam, jak czytam!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Już po raz drugi nasi uczniowie przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam, której organizatorem jest  redakcja miesięcznika Biblioteka w szkole. Inicjatywa organizowana była po raz czwarty i swój udział w niej w tym roku zgłosiły ponad 3073 placówki.

    Założeniem przedsięwzięcia jest stworzenie okazji do poczytania sobie w gronie kolegów i koleżanek, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką.

    7 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski bili rekord we wspólnym czytaniu, każdy tego, na co miał ochotę.  W zeszłym roku udział w akcji wzięło 406 312 osób. Ciekawe, jaki wynik będzie w tym roku? Do bicia tegorocznego rekordu z naszej szkoły przyłączyło się 422 uczniów.

    Ponadto tego dnia w szkole można było spotkać wiedźmy, czarownice, myszki Mini, Pippi i wiele innych bohaterów z książek dla dzieci. Zostali oni obdarowani zakładką do książki ufundowaną przez Radę Rodziców.

    Dodatkowo na szkolnym korytarzu można było przeczytać najpopularniejsze cytaty z Kubusia Puchatka, Pinokia, Małego Księcia czy też Muminków. Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie.

    Akcji Jak nie czytam, jak czytam, towarzyszy również zabawa dla chętnych, która polega na chwaleniu się czytaniem, czyli wrzucaniu na Facebooka lub Instagram selfie z aktualnie czytaną książką. Za opublikowanie w ramach zabawy zdjęcia można wygrać książki. Zachęcam do udziału w akcji. Szczegóły w linku poniżej

    https://czytamy.org/JakCzytam

    Dominika Olszewska

  • 30.05.2019


    Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - nasza wspaniała kuchnia przygotowała dziś zdrowe hamburgery dla naszych uczniów! :)

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli
    ul. Południowa 2
    Zielonki-Parcela
    05-082 Stare Babice
  • 22 487 18 00
    sekretariat@szkola-zielonki.pl
    dyrektor@szkola-zielonki.pl